неделя, 14 септември 2008 г.

Милан пак губи.Анчелоти пред уволнение

Световният клубен шампион Милан доказа,че се намира в невероятна криза, след като загуби и втория си мач в калчото, този път с 0:2 от Дженоа. "Росонерите" бяха напълно надиграни при гостуването си на стадион "Луиджи Ферарис" и само добрите намеси на Кристиян Абиати ги спасиха от разгром. Така "червено-черните", които заявиха, че титлата е цел номер едно през този сезон още нямат точка в първенството, като са реализирали едва един гол при това от Масимо Амброзини в първите два кръга.

Днес за първи път Карло Анчелоти заложи на Роналдиньо, Кака и Шевченко от първата минута, но Рони и Шева бяха повече от трагични и напуснаха още на почивката. Заменилите ги Зеедорф и Бориело раздвижиха играта на тима си, като вторият дори пропусна няколко добри възможности.

Дженоа откри резултат в 30-ата минута след добра атака, започнала отдясно. Топката стигна до Диего Милито, който я свали с гърди на Скули. Връхлитащият на скорост играч не остави шансове на Абиати с удар от пет метра. Второто попадение бе дело на завърналата се звезда Милито от дузпа в последната минута. Аржентинецът бе спънат от Паоло Малдини и после сам реализира първия си гол в Серия А. Преди това Милито си правеше каквото иска със защитата на Милан и на няколко пъти демонстрира класа.

Едва в последните минути гостите опитаха всичко, за да изравнят, но Пато на два пъти и Бориело и Амброзини не уцелиха вратата на Робиньо.
Това бе първи успех на "грифоните" за този сезон и първи над миланския гранд от 1984 година.

Отборът на Силвио Берлускони никога не е започвал сезона с две поредни загуби в калчото, което кара тифозите на клуба да бъдат сериозно притеснени.

ДЖЕНОА - МИЛАН 2:0
1:0 Скули (30)
2:0 Милито (90-д)
ДЖЕНОА (4-3-3): Робиньо, Биава, Ферари, Кришито, Место (51-Роси), Милането, Юрич (65-Ванден Боре), Модесто, Скули, Милито, Гасбарони (85-Паладино)
МИЛАН (4-3-2-1): Абиати, Дзамброта,Бонера, Малдини, Фавали, Фламини (69-Пато), Пирло, Амброзини, Роналдиньо (46-Зеедорф), Кака, Шевченко (46-Бориело)