понеделник, 15 септември 2008 г.

Амаури донесе първа победа за Юве в Серия А

Ювентус спечели първата си победа в Серия А през новия сезон, след като надделя над гостуващия Удинезе с 1:0. Единственият гол отбеляза новото попълнение Амаури в 67-та минута. Това бе и първо попадение с екипа на „Старата госпожа” за дошлия от Палермо нападател.

Треньорът на Ювентус Клаудио Раниери остави на скамейката звездите си Алесандро Дел Пиеро и Давид Трезеге, с цел да ги запази за мача от Шампионската лига срещу Зенит в сряда. В същото време като титуляр започна лекувалия контузия Джорджо Киелини.

Юве започна вихрено мача и още в 4-та минута Якуинта вкара гол след пас на Недвед, но той бе отменен от съдията Де Марко. 10 минути по-късно Амаури уцели напречната греда след удар с глава. Натискът на „Старата госпожа” продължи и в 30-та минута Якуинта можеше да се разпише след пас на Каморанези, но не успя.

Ювентус продължи да натиска и след почивката и в 55-та минута Поулсен уцели гредата с топовен изстрел отдалеч. Логичното се случи в 67-та минута, когато след поредната атака защитата на гостите не успя да изчисти добре топката, тя попадна в Амаури, който я насочи в долния десен ъгъл – 1:0. Минута по-късно стражът на Юве Джиджи Буфон се намеси невероятно и спаси сигурен гол след удар на Куалиарела от 5 метра. „Черно-белите” обаче продължиха да атакуват, но до нов гол във вратата на гостите не се стигна.

В 88-та минута резервата на Удинезе Флоро Флорес падна в наказателното поле, след съприкосновение с Киелини и остана съмнение за неотсъдена дузпа в полза на гостите. В крайна сметка обаче, Юве спечели заслужено, след като през целия мач владееше инициативата и това 1:0 е най-малкото с което се отърва отбора на треньора Марино.

ЮВЕНТУС – УДИНЕЗЕ 1:0
1:0 Амаури 67

Ювентус (4-4-2): Буфон, Григера, Мелберг, Киелини, Де Чеглие, Каморанези (85-Дел Пиеро), Сисоко, Поулсен, Недвед, Амаури (80-Марчиони), Якуинта (85-Трезеге).
Треньор: Раниери
Удинезе (3-4-3): Ханданович, Феронети, Кода, Лукович, Мота (60-Исла), Инлер, Д’Агостино, Паскуале, Пепе (80-Флорес), Куалиарела, Ди Натале (77-Санчес).
Треньор: Марино

Жълт картон: Феронети
Съдия: Де Марко
Стадион: „Oлимпико”, Торино