неделя, 5 октомври 2008 г.

СЕРИЯ А-6 кръг

КАЛЯРИ - МИЛАН
Отборът на Милан записа първото си равенство през този сезон в Серия А при гостуването си на Каляри – 0:0. Гостите от Милано не убедиха с представянето си, че са по-добри от Каляри, които до този момент не бяха спечелили нито една точка в първенството. Противно на очакванията през втората част домакините дори имаха по-чистите голови положения. Аривей, Агостини и Даниеле Конти пропуснаха за Каляри в изключително добри позиции пред Абиати, докато единствено Амброзини имаше по-сносен шанс да отбележи от „росонерите”.
Така тимът на Карло Анчелоти остава на седма позиция във временното класиране с 10 точки, а Каляри е последен, въпреки първата си спечелена точка в шампионата.

АТАЛАНТА - САМПДОРИЯ
Отборът на Аталанта остана в челото на пласирането на италианската Серия "А" след победа с 4:2 над Сампдория. Домакините вече имат 12 точки и са сред лидерите в класирането, преди изиграването на останалите срещи.
Двубоят започна зле за Аталанта, след като Касано отбеляза за гостите от Сампдория в 7-ата минута.
След малко по-вече от половин час игра Флокари изравни, а в 39-ата Гарикс даде аванс на домакините. Антонио Касано върна надеждите на Сампдория в 54-ата минута с гол от дузпа. Кристиан Виери в 77-ата и Дони в 83-ата оформиха крайното 4:2 за Аталанта. Домакините са сред лидерите в таблицата, докато Сампдпория е на дъното със скромните 4 точки.

КИЕВО - ФИОРЕНТИНА
Победа при гостуването си на Киево постигна участникът в Шампионската лига Фиорентина. Гостите от Флоренция победиха с 2:0 и се изкачиха на 8-о място с 10 точки. Кузманович даде преднина за гостите в 32-ата минута на срещата, а само 6 по-късно Киево остана с 10 души на терена след червения картон на Скардина. През втората част отново Фиорентина доминираше и се стигна до втори гол, като в прегръдките на съотборниците си в 74-ата минута се озова Алберто Джилардино. След 6-ия кръг на шампионата Киево са на 16-о място с 5 спечелени точки.

РЕДЖИНА - КАЛЯРИ
Реджина и Катания завършиха 1:1 в среща от 6-ия кръг на италианската Серия „А”. Първото полувреме не бе изпъстрено с множество голови положение и резултатът остана 0:0 след 45 минути игра. В 69-ата минута Паолучи даде преднина за гостите от Катания, но 11 по-късно Коста възстанови равенството. Със спечелените по 1 точка Реджина са на предпоследното 19-о място с 2 точки, докато Катания са 7-и с 11.

СИЕНА – РОМА
Отборът на Сиена спечели с 1:0 като домакин двубоя си от шестия кръг на италианската Серия "А". Домакините поведоха в 45-ата минута. До края на срещата Рома не успя да върне попадение, а дори завърши двубоя с двама души по-малко. Мексес и Панучи оставиха съотборниците си в намален състав, съответно в 69-ата и 74-ата минути. Двата тима продължават да бъдат в средата на класирането.

ДЖЕНОА - НАПОЛИ
Съставът на Дженоа победи с 3:2 гостуващия Наполи в среща от шестия кръг на италианската Серия "А".
Лаееци откри резултата в полза на гостите още в първата минута, но в 44-ата Папастатопулос изравни.
Домакините поведоха в 52-ата, чрез Паладино, а в 73-ата Милито вкара още един гол за 3:1. Четвърт час преди края Денис върна едно попадение за Наполи и оформи крайното 3:2 за Наполи.
Дженоа е на девето място в класирането с 9 точки, а Наполи, въпреки загубата е на шесто място с 11.

УДИНЕЗЕ – ТОРИНО
Отборът на Удинезе излезе на 2-о място във временното класиране на Серия „А”. В среща от 7-ия кръг Удинезе победи като домакин на „Стадио Фриули” отбора на Торино с 2:0. Двете попадения бяха дело на италианския национал Фабио Куаярела в 45-ата и 77-ата минута на двубоя. Домакините бяха по-добрия отбор на терена и заслужено стигнаха до 3-е точки. От 6 мача Удинезе има 13 точки в актива си, докато Торино са 15-и с 5.

ИНТЕР – БОЛОНЯ
Интер победи Болоня с 2:1 в късния съботен мач от 6-ия кръг на италианската Серия „А”. По този начин миланският тим се изравни по точки с лидера Лацио, който в по-ранния мач не успя да победи Лече на своя „Олимпико” (1:1). В момента Интер оглавява класирането с актив от 13 точки от шест срещи, колкото има и Лацио. Наполи е с 11 точки от пет мача. Златан Ибрахимович откри резултата за домакините в 25-ата минута. Треньорът на Интер Жозе Моуриньо бе пуснал като нападателна двойка шведския национал и бразилеца Адриано, които оставиха отлично впечатление от играта си помежду им. При 1:0 дойде почивката.
Адриано покачи на 2:0 от дузпа в 50-ата минута. Морас върна надеждата на Болоня в 56-ата минута след грешка на Кордоба и Санети, но до изравняване не се стигна. Двубоят бе изпъстрен с грубости, които бяха санкционирани при всеки удобен момент с жълт картон. Мансини от Интер съвсем спокойно пък можеше да напусне преждевременно.

ЛАЦИО – ЛЕЧЕ
Лацио не успя да победи Лече у дома и завърши 1:1 на собствения си „Олимпико”. Домакините от Рим бяха по активния отбор, но Лече първи вкараха с гол на Тарибико в 28-та минута. До края на първото полувреме Лацио атакуваше постоянно, но защитниците на Лече рушаха играта, като извършваха нарушение. Положението през второто полувреме не се промени и Панде и Сарате направиха непростими пропуски. Голъст за римляните вкара защитника Симоне Индзаги в 89-та минута.