сряда, 17 септември 2008 г.

Шампионска лига:Интер почна с победа,а Рома шокира всички със загуба от ЧФР Клуж

Панатинайкос-Интер 0-1
Отборът на Интер, воден от Жозе Моуриньо, победи гръцкия Панатинайкос с 2:0 в среща от първия кръг на Шампионската лига. Италианците поведоха с гол на новото попълнение Амантино Мансини в 27-ата минута, който се възползва от пас на Ибрахимович пред наказателното поле. Завърналият се в Интер след едногодишно отсъствие Адриано отбеляза повторния си дебют с гол за 2:0 в 85-ата минута. Бразилецът бе изведен сам срещу вратаря на Панатинайкос и от границата на наказателното поле вкара топката под горната греда, оформяйки крайния резултат.
В класирането в група "В" води Интер, следван от Вердер и Анортозис, а последен е Панатинайкос.

Рома-ЧФР Клуж 1-2
Румънският шампион Клуж поднесе първата голяма изненада в Шампионската лига, побеждавайки като гост Рома с 2:1. Италианският вицешампион бе считан за абсолютен фаворит в срещата, а попадението на Панучи в 16-ата минута бе очаквано. Гостите обаче не мислеха да се предават и в 27-ата минута Хуан Кулио изравни резултата след удар извън наказателното поле. В началото на втората част, при едната атака отдясно на Клуж, защитниците на Рома не можаха да изчистят добре топката и Кулио направи 1:2 след страхотно воле с левия крак. Много силен мач за Клуб направи бившият играч на ЦСКА Еуген Трика, който бе в основата на най-опасните атаки за своя тим. Звездата на домакините Франческо Тоти влезе в игра в 50-ата минута, но не можа да помогне на своя отбор.