четвъртък, 25 септември 2008 г.

СЕРИЯ А:ОБЗОР НА 4-ти кръг

В мач от четвъртия кръг на Серия А Интер успя да измъкне трудна победа с 1:0 като домакин на новака Лече и по този начин „нерадзурите” се възползваха от издънката на Ювентус и оглавиха еднолично класирането.
Единственият гол за отбора воден от Жозе Моуриньо бе дело на Хулио Крус в 79-та минута.

Ювентус изпусна да победи Катания и двата отбора завършиха 1:1. Домакините поведоха още в 16-та минута чрез Амаури, но Пласмати в 68-та минута открадна трите точки от „старата госпожа”.

Убиецът на гиганти Дженоа победи с 3:1 Рома. Домакините поведоха още в 4-та минута чрез Скули, но „вълците” изравниха в 28-та минута с попадение на Даниеле де Роси.
През второто полувреме дойде времето на Диего Милито, който с два гола донесе победата на Дженоа. Аржентинският нападател бе точен в 61-та и 88-та минута.
Рома завърши мача с човек по-малко, след като Де Роси бе изгонен с директен червен картон в 68-та минута.

Милан измъкна победата с 2:1 като гост на Реджина. Бразилската звезда Роналдиньо изобщо не влезе в игра.
Бориело даде гол аванс в 24-та минута за „росонерите”, след което Бернардо Коради изравни в 59-та минута, но Пато в 73-та минута донесе победата на Милан.

Лацио постигна класическа победа с 3:0 срещу Фиорентина. Головете отбелязаха Маури, Пандев и Сивиля.

Аталанта победи с 1:0 Каляри, Болоня претърпя тежка загуба като домакин от Удинезе с 0:3. Киево и Торино завършиха 1:1, а Сиена и Сампдория също си разделиха по точка, след като не успяха да си отбележат гол 0:0. Наполи надделя с 2:1 срещу Палермо.