събота, 30 август 2008 г.

Сампдория препъна Интер

Сампдория и Интер завършиха 1-1 в мач от първия кръг на Серия А на стадио "Луиджи Ферарис" в Генуа.
Мачът започна равностойно,като до 30тата минута нямаше големи опасности пред двете врати.В 34тата минута Ибрахимович получи топката в наказателното поле и с левия крак наказа Антонио Миранте и откри головата си сметка за новия сезон.До края на полувремето резултатът 0-1 се запази като Интер привидно владееше положението на терена.През втората част нерадзурите почнаха добре и имаха териториално надмощие,но не стигнаха до втори гол.При една от редките си атаки домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Санети в наказателното поле,но съдията остави играта да продължи.В средата на второто полувреме Сампдория се активизира и след пробив от дясно на резервата Падалино в 68мин. последва центрирана топка,която достигна до Франческини,който от своя страна свали с глава на Делвекио и последният от непосредствена близост откри резултата пред погледа на Станкович,който вдигна ръка,претендирайки за засада.При резултат 1-1 генуезците имаха шанс и да поведат,но Касано не можа да овладее добре топката,излязъл сам срещу Жулио Сезар.В минутите до края Интер натисна и прибра противника в собствената му половина.В игра се появиха Креспо и Хименес,но и тяхното присъствие не помогна на Интер да стигне до победен гол в дебюта на Жозе Моуриньо.