неделя, 31 август 2008 г.

Милан се издъни у дома срещу Болоня.Рома също почна с фаулстарт вкъщи.

Милан допусна унизителна загуба на "Сан Сиро" от новака Болоня.Мачът почна с превъзходство на домакините,в чиито редици личаха имената на новите попълнения Абиати,Дзамброта,Фламини и Роналдиньо.Именно Рони беше и най добрият играч на терена,но неговите усилия не стигнаха за успех на росонерите.Гостите от Болоня изненадващо откриха резултата в 18тата минута след точен завършващ удар на Ди Вайо.Милан се втурна в атаки и беше само въпрос на време кога ще падне изравнителния гол.Това се случи в 40та минута,когато след центриране на Роналдиньо,Масимо Амброзини намери топката с глава и направи резултата 1-1.На почивката в игра се появи Шевченко,а след това и Пато и Емерсон.Шевченко се запомни единствено с един пропуск от непосредствена близост,когато вратарят Антониоли се намеси добре.И Докато Милан се чудеше как да вкара гол и правеше пропуск след пропуск,гостите от Болоня се възползваха по най-добрия начин от една от контра-атаките си и след страхотен удар на Валиани поведоха в резултата в 78мин. на мача.До края Милан не можа да стигне дори до изравнителен гол и записа срамна загуба на свой терен срещу един от новаците в Серия А.В същото време Рома на своя "Олимпико" се провали с човек повече срещу Наполи и завърши 1-1.Лацио обърна Каляри на о-в Сардиния и стигна до успех с 1-4.