сряда, 23 юли 2008 г.

КРЕМОНЕЗЕ-МИЛАН 0-0

Бившият български национал Красимир Чомаков и неговият Кремонезе завършиха 0:0 в домакинството си на стадион "Джовани Дзини" срещу италианския гранд Милан. Това бе първата контрола на "росонерите" за сезон 2008/2009, които обаче бяха без почти всичките си големи звезди поради различни причини. Юношата на Марица игра като титуляр и престоя на терена през цялото първо полувреме, след което наставникът на тима смени цели осем свои футболисти.
Чомаков се представи на ниво, като бе в център на вниманието в 41-ата минута, когато Матийо Фламини се опита да нахлуе в наказателното поле, но българинът спря топката с ръка. Френският халф поиска дузпа, но реферът Мариели остана безмълвен.
"Червено-черните" владееха инициативата през цялата среща, като Зеедорф и Броки на два пъти, Аубамеянг и Оужи пропуснаха добри възможности. Домакините искаха дузпа за нарушение на Каладзе срещу Грациани в средата на първата част. През второто полувреме Карло Анчелоти пусна всичките играчи от младежката формация, както и брата на Кака Дигао и съвсем нормално резултатът се запази непроменен. В 80-ата минута Броки все пак можеше да вкара първия гол за сезона на "росонерите", но стражът Бианки парира удара му.
Това бе дебют за Милан на Фламини, както и повторен за Антонини и Кристиян Абиати, които играеха под наем през последните години.
Участие в срещата не взеха Дида, Индзаги и Неста, които имат травми, Гатузо, Пирло, Амброзини, Дзамброта, Бориело, Кака, както и Роналдиньо и Пато, заминали за олимпийския отбор на Бразилия.

КРЕМОНЕЗЕ - МИЛАН 0:0

КРЕМОНЕЗЕ: Дж.Бианки; Витофранческо (45- Морети), A.Бианки (45- Колучи), Аргили (45- Виали), Роси (45- Борили); Гералди (45- Дзаули), Фераресе (45- Кароти), Фиета (45- Кремонези), Чомаков (45- Такинарди); Гуидети (45- Козолино), Грациани (45- Саверино)
МИЛАН: Калач (45- Абиати), Одо, Бонера, Каладзе (45- Дигао), Фавали (45- Щрасер), Оужи (21- Анджели),Броки, Фламини, Антонини, Зеедорф, Аубамеянг (21- Джанола)