петък, 5 септември 2008 г.

Италия-Гърция (младежи) 1-1

Италия и Гърция си поделиха по точка в интересен мач от група 1 на квалификациите за ЕВРО 2009 за младежи до 21г.Гърците,вече изгубили шанс за класиране,играха психически освободени и затрудниха максимално Адзурите,които водят борба с Хърватска за 1вото място в групата.Все пак след равностойно начало на срещата,класата на италианците си каза думата и в 34тата минута дебютанта Балотели откри след страхотно воле.Полувремето завърши 1-0 в полза на Адзурите.През втората част гърците потърсиха изравняването и макар и малко щастливо стигнаха до 1-1 чрез Христодулопулос в 53тата минута.Голът окрили гостите и в следващите минути елините стояха по-добре на терена.В края Италия направи отчаян натиск,но до гол във вратата на стабилния Касмеридис не се стигна.Така Италия-Гърция 1-1,което означава,че първото място в групата ще се реши в директен спор между Хърватска и Италия на стадион "Вартекс" след като днес шахматистите спечелиха с 4-0 срещу Албания.