вторник, 12 август 2008 г.

Фиорентина на крачка от групите на Шампионската Лига след успех над Славия Прага

Отборът на Фиорентина победи Славия Прага с 2-0 в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.Мачът се игра пред около 40 хиляди зрители във Флоренция точно в денят,в който се навършват 25 години от смъртта на бившия президент на УЕФА Артемио Франки,чието име носи и стадионът на виолетовите.Играчите на треньора Прандели играха с траурни черни ленти на ръцете.Въпреки отбелязването на неприятната годишнина,отборът на Фиорентина направи един добър мач и заслужено стигна до успеха след голове на Муту от фаул още в 4тата минута и на дебютанта Джилардино,който се разписа в началото на втората част.Първото полувреме бе слабо като качество на играта и освен голът,който падна още в самото начало от статично положение,нямаше други ситуации пред двете врати.През вторите 45 минути Фиорентина дигна оборотите и успя да зарадва верните си фенове с по-приятна за гледане игра и създаде няколко доста интересни положения пред вратата на ветерана Мартин Ваняк.В крайна сметка резултатът 2-0,който остана на таблото след 90 минути игра,бе най-малкото,с което можеше да си тръгнат чехите.За цял мач те не притесниха нито веднъж сериозно Себастиан Фрей.За реванша шансовете им са повече от минимални за краен успех.За Фиорентина дебютираха в официален мач Джилардино,Фелипе Мело,Варгас,Дзаури и Алмирон