събота, 9 август 2008 г.

Божинов наказа МИЛАН

Валери Божинов вкара единственото и победно за попадение Манчестър Сити за успеха с 1:0 над Милан в контролна среща между двата тима.

Таранът ознаменува подобаващо първата си поява на „Сити ъф Манчестър”, след контузията си от преди близо една година. Вчера българският национал заяви, че иска да вкара на Милан, не само заради престоя си в Италия, но и за да зарадва феновете на „гражданите”, за да им покаже, че вече е загърбил проблемите в коляното и е готов да помогне на тима през новия сезон.

Божинов вкара единственото попадение в 38-та минута. След изпълнение на тъч, топката дойде отлично на левия крак и той заши топката от воле във вратата на италианския гранд. Той бе аплодиран бурно от съотборниците си, както и от феновете на „небесносините”.

Божинов остана на терена само през първата част на мача, като на почивката бе заменен от Дани Стърридж.

През втората част двата отбора не успяха да си отбележат гол и така контролата завърши 1:0 в полза на Манчестър Сити.