събота, 30 август 2008 г.

Серия А стартира с УДИНЕЗЕ-ПАЛЕРМО 3-1

Отборът на Удинезе се наложи с 3:1 над Палермо в първи мач от новия сезон на италианската Серия А. Двата тима показаха много стойностен футбол на ”Стадио Фриули”, като домакините напълно заслужиха успеха си. Над всички бе италианският национал Антонио ди Натале, който отбеляза два гола и на няколко пъти блесна с много атрактивни отигравания.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на домакините, които водени от своя капитан Ди Натале, покавзаха страхотна игра. Още в 9-та минута нападателя на ”Скуадра Адзура” откри резултата след страхотен шут от ъгъла на наказателното поле. Удинезе продължиха да играят организирано и не допускаха опасности пред вратата си. Логично в 34-та минута те стигнаха до втори гол, който бе отново дело на Ди Натале. Той получи дълъг пас от дълбочина, откъсна се от защитата и елегантно прехвърли излезлия напред Марко Амелия. При този резултат 22-та се прибраха на почивката.

Втората част също предложи доста емоции на зрителите, като двата отбора отново демонстрираха техничен и бърз футбол. Домакините обаче продължиха да създават по чисти голови положения, като най-дейни бяха Ди Натале и Гьокхан Инлер. В състава на Палермо пък си личеше липсата на голмайстора им от миналия сезон Амаури, който това лято премина в Ювентус. Все пак в 69-та минута след центриране от ляво в наказателното поле на Удинезе и неубедителна игра на защитата, топката попадна във влезлия като резерва Марк Брешано, който със силен удар простреля Самир Ханданович. Радостта на гостите обаче трая само минута, тъй като при последвалата атака тимът на Паскуале Марино отново успя да поведе с два гола. При центриране от корнер Инлер бе на точната позиция и узакони добрата си игра в мача с попадение. До края на срещата нов гол не падна, като домакините предимно се защитаваха и разчитаха на контраатаки. Палермо пък не стигна до нищо опасно пред вратата на противника. Така Удинезе излезе начело в Сериа А преди изиграването на останалите срещи от първия кръг.

УДИНЕЗЕ – ПАЛЕРМО 3:1
1:0 Ди Натале (9)
2:0 Ди Натале (34)
2:1 Брешано (69)
3:1 Инлер (70)

УДИНЕЗЕ: Ханданович, Феронети, Кода, Лукович, Паскуале, Исла (78 – Неф), Д’Агостино (73 – Тисоне), Инлер, Пепе (66 – Мота), Куалярела, Ди Натале
Старши треньор: Паскуале Марино

ПАЛЕРМО: Амелия, Раджи, Делафиоре, Бово, Балзарети, Миглиачо (78 – Симплисио), Ливерани, Ночерино, Янкович (51 – Брешано), Кавани (74 – Ланзафаме), Миколи
Старши треньор: Стефано Колантуоно

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Янкович (П), Ночерино (П), Кода (У), Миглиачо (У), Исла (У), Миколи (П)