събота, 26 юли 2008 г.

Италия загуби финала на ЕВРО 2008 за юноши.ГЕРМАНИЯ е шампион.

Германия е новият европейски шампион за юноши до 19 г., след като победи на финала за трофея Италия с 3:1. Двубоят се игра в чешкия град Яблонец. Ларс Бендер даде преднина на немците в 24-ата минута, а след 14 минути възпитаниците на Хорст Хрубеш останаха с човек по-малко поради втори жълт картон на Флориан Юнгвирт. Ричард Шукута Пашу покачи на 2:0 за Германия в 61-ата минута, възползвайки се от нова отлична асистенция на Тимо Гебхарт. Италия намали резултата в 78-ата чрез Силвано Раджо Гарибалди. След две минути обаче Германия възстанови преднината си от две попадения, като точен бе изработилият първите два гола Гебхарт.
Титлата от Евро 2008 в Чехия е първа за Германия от 1986 година, когато трофеят бе спечелен от ГДР и от 1981 година, когато шампион бе ФРГ.